دبستان نیمرخ

دبستان نیمرخ ، مدرسه ای است که با ایجاد محیطی شاد ، یاددهی – یادگیری و بهبود نظام مدیریتی و تربیتی دانش آموزان پژوهنده طراحی شده است .

روش ما بر اساس یادگیری شناختی و بر پایه ایجاد شناخت و یا تغییر در بینش هایی که از گذشته در ذهن کودک ایجاد شده بنیاد تغییر در آموزش و یادگیری بنا گذاشته شده است .

ایجاد انگیزه درونی برای یادگیری و آموزش های مبتنی برارزش های زندگی باعث می شود زندگی راحت تر و بهتر براساس صلح، تعامل و احترام متقابل را به کوکان خود بیاموزیم .

هنرستان نیمرخ

هنرستان نیـم رخ بـا دو دهـه سـابقه ی آموزشی در رشته های مختلف گرافیک ، معماری ، حسابداری ، معماری داخلـی طراحی دوخت ، کلاس های کنکور هنر و کلاس های تغییر رشته مشغول به فعالیـت بـوده و در حـوزه شناخت و پرورش استعداد نوجوانان و ایجـاد انگیـزه بـرای ورود به دانشگاه های مطـرح کشـور ، سابقه و فعالیتی درخشان داشته است.

کسب رتبه های استانی و کشوری در مسابقات مختلف و همچنین کسب چندین رتبه یک رقمی و دو رقمی در کنکور ، از جمله افتخارات این مجموعه می باشـد .

همکاری با نیروهای کارآزموده و با تجربه ، یکی دیگر از شاخصه ها و امتیازات ویژه هنرستان نیم رخ است .

از مهم ترین فعالیـت هـای نیـم رخ ، داشتن مجوز رسمی آموزش و پرورش برای فعالیت آموزشگاه علمی آزاد است که در رشته های متنوع هنر و فنی حرفه ای خدمات ارزنده ای را به هنرجویان ارائه می دهد .

دبیرستان های آلفا

نخستین دبیرستان کانادایی ( واقع در شهر تورنتو ) با 20 سال سابقه فعالیت آموزشی و مدیریت ایرانی و تحت نظارت آموزش و پرورش کانادا می باشد. از شاخصه های ارزشمند این مجموعه ،میتوان از بهره گیری دبیران با سابقه و مورد تائید آموزش و پرورش کانادا و مشاوره تحصیلی و هدایت دانش آموزان جهت ورود به دانشگاهای معتبر کانادا نام برد. کلاس ها در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تشکیل شده و از پنل های آموزشی مناسب جهت ارائه دروس بصورت مجازی استفاده می گردد. آموزش بصورت آنلاین ( online ) در هر نقطه از دنیا و اخذ مدرک معتبر دیپلم کشور کانادا ، کلاس های portfolio , و آماده سازی دانش آموزان جهت شرکت در امتحان های IELTS و TOFEL انجام پذیر است. هر دو شعبه دارای خوابگاه مجهز و مدرن بوده و به لطف خدا ، موفقیت چشمگیر در جذب دانش آموز اینترنشنال (بویژه از ایران) را داشته است.

دبستان مبینا

دبستان مبینا در سال ۱۳۸۰ با پشتوانه ی تجربه ی سال ها فعالیت آموزشی در کشور های هلند و امارات و تحت نظارت مجموعه مدارس مسد، با انگیزه آموزش در خدمت نسلی شاد و پویا وبا استفاده از روش های نوین انگیزشی و مهارتی ، تربیت دانش آموز پژوهش محور، تاسیس گردید.
به کارگیری کادری مجرب، مشاوران کارآمد و استفاده از کتب کمک آموزشی که به دست همکاران مدارس مسد تهیه و تدوین شده است سطح آموزش در این مدرسه را در بالاترین کیفیت قرار داده است.
توجه ویژه به آموزش زبان انگلیسی یکی از شاخصه های مدرسه مبینا می باشد. استفاده از آزمایشگاه ، کارگاه و سایت مجهز کامپیوتر دست مایه تاسیس این مدرسه بوده و به لطف خدا و حمایت اولیاء دانش آموزان کارنامه ای درخشان و مدرسه ای مطرح در سطح شهر تهران را داراست .

دبستان سهراب سپهری

دبستان سهراب سپهری با بیش از ده سال سابقه ی درخشان آموزشی ، تربیتی و مهارتی در منطقه ی 2 تهران مشغول به فعالیت است .ایجاد محیطی سالم و با نشاط ، علمی و منضبط برای کودکان مستعد با رویکردی نوآورانه از اهداف دبستان سهراب است .

آموزش مبتنی بر مولتی مدیا به جهت ایجاد یادگیری ماندگار و موثر از برنامه های خاص سهراب سپهری می باشد .

مدرسه فارسی سهراب سپهری

مجموعه مدارس مسد(مدرسه مبینا منطقه ۲ تهران-مجتمع امزشی دکتر حسابی منطقه ۳ تهران – مدرسه سهراب سپهری منطقه ۵ تهران )
با توجه به نیاز جامعه ی ایرانیان کانادا و در راستای حفظ ارزش های فرهنگی و سنتهای ایرانی با پشتوانه بیش از سی سال تجربه در ایران و کشور امارات بر ان شد تا با استفاده از شیوه های نوین تکنولوژی اموزشی و تهیه و تدوین کتابهای کمک درسی و کلاسهای فوق برنامه ، مجتمع اموزشی سهراب سپهری تورنتو را راه اندازی کند.مجتمع اموزشی سهراب سپهری تورنتوی کانادا تنها مدرسه ای است که ضمن ارائه کارنامه رسمی از اموزش و پرورش ایران، بصورت مجزا اموزش زبان فارسی برای گروههای سنی خردسال تا بزرگسال را بصورت گروهی و یا خصوصی و همچنین کلاسهای اموزش خط، شطرنج، و خلاقیت نمایشی و قصه گویی را برگزار میکند

دبستان دکتر حسابی

دبستان دکتر حسابى حاصل سال ها تجربه ی اموزشى در کشورهاى هلند، امارات و میهن عزیزمان ایران میباشد
استفاده از شیوه های موفق آموزش کودکان در جوامع توسعه یافته، برپا داشتن سنت ها و اموزه هاى دینى ، نیازهاى به روز دانش اموزان را با رویکردى از اموزش شناختى و مهارت محور در فضایى با نشاط فراهم می سازد
استفاده از کادرى مجرب
توجه خاص به اموزش کاربردی زبان انگلیسى ، بهره گیری از گارگاه هاى اموزشى، به کار گیرى تکنولوژى اموزشى در بستر اموزش مدرسه اى متفاوت را براى تفکرى پویا مطرح نموده است

دبیرستان دکتر حسابی (دوره اول )

دبیرستان دکترحسابی با هدف تربیت فرزندانی فرهیخته و آگاه به علوم روز ، ماهر در زندگی ، دارای اعتماد به نفس ، هنرمند و با ایمان چشم انداز این واحد آموزشی می باشد. تقویت استعدادهای دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان از وظایف کادر آموزشی می باشد. بهره گیری از کادر اجرایی – آموزشی متخصص و متعهد و دارای سوابق حرفه ای در مقطع متوسطه از ویژگی های بارز این واحد آموزشی می باشد. برنامه های آموزشی و تربیتی با هدف مشارکت دانش آموزان در طراحی و اجرا از برنامه های مهم مدرسه می باشد.

دبیرستان دکتر حسابی (دوره دوم)

دبیرستان پسرانه دوره دوم دکتر حسابی واقع در منطقه 3 تهران ، به عنوان اولین مدرسه ی مجموعه مدارس مسد تاسیس و پس از آن دوره ها و مقاطع مختلفی را از جمله دبیرستان دوره اول و دبستان دکتر حسابی ، دبستان دخترانه مبینا ، دبستان پسرانه سهراب سپهری ایران ، هم چنین دبستان سهراب سپهری و دبیرستان آلفا کانادا در سالهای بعد پایه گذاری و مورد بهره برداری قرار گرفت.اهمیت آموزش مقطع متوسطه ی دوره ی دوم به جهت پیش نیاز بودن تحصیلات آکادمیک مورد توجه مجموعه مدارس مسد می باشد.