زبان انگلیسی

اهداف این دپارتمان شامل

    • در پایه های پیش و اول هدف اصلی و سیاست مجموعه بر تقویت مهارت شنیداری و سپس گفتاری زبان آموزان است لذا مهارت نوشتار در پایه پیش حذف و در پایه اول اواخر سال تحصیلی بعد از تثبیت حروف الفبای فارسی شروع خواهد شد.
    • کتب فرست فرندز و فمیلی فرندز با توجه به سطح هر کلاس در پایه های پیش و اول همراه با دروس اختصاصی انتشارات مسد آموزش داده خواهد شد.
    • در کتب اشاره شده پایه های پیش و اول آموزش حروف وآوا ها , ساخت لغت , ساخت جملات ساده را در برنامه آموزشی زبان عمومی و یادگیری مفاهیم پرورشی و دروس اختصاصی از جمله درس ریاضی را در برنامه خواهیم داشت .

در انتها فارغ التحصیلان مجموعه مسد قادر خواهند بود تا با چشم انداز یک دانش آموز بین‌الملل برای آینده تحصیلی خود در داخل و یا خارج از کشور تصمیم گیری نمایند.

آماده سازی دانش آموزان برای فراگیری دروس اصلی به زبان انگلیسی با چشم انداز افزایش توانمندی آنها در هر چهار مهارت اعم از خواندن ، نوشتن ، مکالمه و درک مطلب شنیداری می باشد .
لذا آموزش دروسی از جمله علوم، ریاضی و علوم اجتماعی به زبان انگلیسی از جمله برجستگی‌های این مجموعه نسبت به مدارس دوزبانه دیگر به حساب می آید  .

مجموعه مدارس مسد با عناوین , دبستان مبینا , دبستان سهراب سپهری و مجتمع دکتر حسابی فعالیت خود را به صورت مدرسه ای دو زبانه از سالیان دور آغاز کرده است که توجه به آموزش زبان انگلیسی از شاخص های ویژه آن به شمار می آید .

به لطف خدا همچنان بعد از گذشت قریب به 30 سال شاهد رشد و ترقی آن مجموعه در حوزه زبان انگلیسی و دیگر امور آموزشی و پرورشی هستیم .

دپارتمان زبان مجموعه مدارس مسد جهت شفاف سازی برنامه آموزشی خود نقشه راهی را, با بهره گیری از نمودار علمی دانشگاه کمبریج, خدمت شما اولیای گرامی در ادامه ارائه خواهد داد .

با توجه به نمودار CEFR ( Common European Framework of Reference ) زبان آموزان در 3 دسته مبتدی , مستقل و ماهر در مجموعه مدارس مسد تقسیم بندی خواهند شد .

در هر دسته 2 سطح زبانی 1 و 2 تعریف شده است البته شایان ذکر است که در سطح مبتدی شاهد 3 سطح زبانی می باشیم .

زبان آموزان پایه پیش و اول در سطح مبتدی ( A ) قرار خواهند گرفت و با توجه به آزمون تعیین سطح اولیه در سطوح 1 الی 3 دسته بندی خواهد شد .

سطح 1 : زبان آموزان بدون داشتن هیچ گونه زمینه ای شروع یادگیری زبان انگلیسی را در مدارس مسد تجربه خواهند کرد .

سطوح 2 و 3 : زبان آموزان با توجه به پیشینه دانش زبان انگلیسی خود در یکی از سطوح ذکر شده به یادگیری زبان انگلیسی ادامه خواهند داد .